Nieuws
7 februari 2022

Samen je betaalbare huurhuis bouwen in Amsterdam. Het kan straks op deze kavels in Buiksloterham

Samen met anderen een wooncomplex realiseren met middeldure huurwoningen in Amsterdam, waar je vervolgens zelf gaat wonen. Het kan via een wooncoöperatie. Binnenkort komen twee kavels voor wooncoöperaties beschikbaar in Buiksloterham (Amsterdam Noord). Beide kavels liggen nabij het water.

Kavels voor wooncoöperaties in Buiksloterham: 53 en 35 huurwoningen

De kavels hebben weinig fantasierijke namen: 19E en 19F. Maar als ‘samenbouwer’ kun je je fantasie en creativiteit er helemaal op kwijt. Dat is nu juist de fun van zelfbouw. Je bent, samen met de andere leden van de wooncoöperatie, verantwoordelijk voor het ontwerp, de bouw en het beheer. Op kavel 19E mag een gebouw met een woonoppervlak tot 3.600 vierkante meter worden gebouwd, goed voor maximaal 53 woningen. Op kavel 19F is het toegestane aantal vierkante meters 2.400. In dit gebouw is ruimte voor maximaal 35 woningen. De huurprijzen zullen tussen 763,47 en 1.068,83 euro per maand liggen. Die huurprijs betaal je aan de coöperatie. Je huurt je woning dus van het collectief, waar je zelf lid van bent. Op de website van de gemeente vind je nog veel meer informatie over deze kavels.

Ook kavel voor wooncoöperatie op Centrumeiland beschikbaar

Ook op Centrumeiland is een kavel voor een wooncoöperatie beschikbaar. Het gaat om een kavel met plaats voor maximaal 30 middeldure en/of sociale huurwoningen. De inschrijving is gestart. Alle informatie hierover vind je op de website van de gemeente.

Meedingen naar een kavel? Schrijf je wooncoöperatie eerst in

Wooncoöperaties die willen meedingen naar deze kavels, moeten ingeschreven zijn bij de Kaartenbak van de gemeente. Om in de Kaartenbak te komen, moet je als wooncoöperatie aan een aantal voorwaarden voldoen. Een daarvan is dat je een uitgewerkte visie op papier moet hebben. Ook moet je als groep officieel een vereniging zijn.

Wooncoöperatie oprichten? Vraag advies

Hoe je een wooncoöperatie opricht, kom je te weten via de Stichting !WOON. Zij geven regelmatig gratis trainingen en zijn ook beschikbaar voor vragen. De Stichting !Woon is bereikbaar via 020-5230130 (op werkdagen, tijdens kantooruren). Je kunt ook een kijkje nemen op deze pagina op de website van !WOON.

Ook een optie: aansluiten bij een bestaande wooncoöperatie

Je hoeft overigens niet per se zelf een wooncoöperatie op te richten. Je kunt je ook aansluiten bij een bestaande groep. Wil je daar meer over weten? Of heb je sowieso vragen over wooncoöperaties? Neem dan contact op met de Stichting !Woon via 020-5230130 (bereikbaar op werkdagen, tijdens kantooruren). Je kunt ook op de website kijken voor meer informatie: www.wooninfo.nl. Ook op de zelfbouwpagina’s van de gemeentesite staat veel informatie over wooncoöperaties.

Meer betaalbare huurwoningen in Amsterdam

De gemeente wil graag meer wooncoöperaties in de stad omdat dit leidt tot meer betaalbare huurwoningen (met een midden- en sociale huur). Pluspunten van wooncoöperaties zijn daarnaast dat de bewoners zelf het gebouw beheren en zich daar dus meer verantwoordelijk voor voelen. Ook delen ze, in meer of mindere mate, voorzieningen met elkaar. Dit leidt weer tot meer sociale betrokkenheid en duurzaamheid.

Impressie: vogelvlucht Centrumeiland, waar 70 procent van de woningen zelfbouw is. Ook op Centrumeiland komt binnenkort een kavel voor een wooncoöperatie beschikbaar. 

Bekijk overzicht