IJburg 1C
IJburg 1C aan de IJburglaan in IJburg is een nieuw duurzaam woongebouw met 66 sociale huurwoningen van woningcorporatie Stadgenoot. Uniek is dat het is gebouwd door middel van een volledig remontabele constructie. De kolommen en vloerdelen kun je uit elkaar halen en hergebruiken.
Vanuit het Solid-concept is het appartementencomplex flexibel in te delen. Zo zijn alle installaties verplaatsbaar waardoor extra ruimte ontstaat en is de verdiepingshoogte hoger dan normaal. Voor de eerste bewoners betekent dit extra vrije hoogte en daarmee prettige leefruimtes. Ook zorgt dit voor een toekomstbestendig gebouw dat zich aanpast aan veranderende behoeften.
Het appartementencomplex biedt een diversiteit aan woningen, variërend van driekamerwoningen tot studio’s, waardoor verschillende huishoudens onder één dak kunnen wonen. Ook is er een collectief dakterras en op de begane grond een broedplaats voor kunstenaars.
De gevels bestaan uit houtskeletbouwelementen met circulaire houten gevelkozijnen en een lichtgewicht composiet buitengevel. Dat is CO2-arm en 100% recyclebaar. Op de gevel is een op maat gemaakt kunstwerk van 136 geëmailleerde objecten in de vorm van lenzen geplaatst, ontworpen door het kunstenaarsduo Aliki van der Kruijs en Jos Klarenbeek.
Ontvang actualiteiten over nieuwbouw in de regio direct in je mail