Our Domain: nieuwe hotspot voor starters en studenten in Amsterdam Zuidoost
19 juni 2018Het was tot voor kort een gebied waar niemand een cent voor gaf: Holendrecht in Amsterdam Zuidoost. Maar drie jaar geleden ontdekte de Amerikaanse belegger Greystar dit gebied. Begin juni klonk het startschot voor de ontwikkeling van Our Domain. Met 1.500 appartementen met huurprijzen vanaf zo’n 500 euro per maand (all-in) is dit de grootste nieuwbouwlocatie van Amsterdam op dit moment. Videoplatform Bouw Woon Leef peilde de meningen bij de lancering van het project.
Our Domain, in Zuidoost: hotspot voor starters en studenten
Our Domain wordt een hotspot voor starters en studenten. De woningen komen naast het AMC. Mensen die daar werken of studeren, kunnen in Our Domain gaan wonen. Dat zorgt echt voor extra leven, aldus wethouder Laurens Ivens. “Een kantorengebied dat nu ook echt een woon- en werkgebied wordt. Volgens mij is dat fantastisch voor Zuidoost. Maar ook voor de stad: 1.500 mensen die weer gehuisvest worden. Dat hebben we heel hard nodig.”
Prettige woning, goede community
Vrolijkheid, gezelligheid, maar ook een bepaalde kwaliteit. Zo omschrijft Steven Zeeman van Greystar Contintental Europe de sfeer die Our Domain zal krijgen. “Je weet waar je aan toe bent als je hier komt wonen. Het internet werkt, ik word ontvangen door een goede hospitality-manager, het is veilig, ik heb een prettige woning en ik kom in een goede community terecht.”
Groots denken, op z’n Amerikaans
De Amerikanen zien dus toekomst in een gebied waar Amsterdammers tot nu toe weinig geloof in hadden. “En het is ook zo dat zij gewend zijn om heel groots te denken”, aldus Ellen Nieuweboer van de gemeente Amsterdam. “Op z’n Amerikaans. Voor ons is dit toch wel een van de allergrootste projecten op dit moment.”